Schindler Polska

Aż 86% wszystkich wypadków na ruchomych schodach spowodowanych jest niewłaściwym zachowaniem osób korzystających z tych urządzeń. Choć maszyny naszego Klienta, firmy Schindler, wyposażone są w pakiet bezpieczeństwa składający się z ponad 30 elementów, ich sprawne funkcjonowanie będzie niewystarczające bez odpowiedniej refleksji, rozsądku i edukacji użytkowników. By przypomnieć podstawowe zasady bezpiecznego korzystania ze schodów ruchomych i wind, w łódzkiej Manufakturze przygotowaliśmy event „Schody to nie plac zabaw”.

Czas

CzasStyczeń – maj 2018
Wyzwanie

WyzwaniePrzygotowanie akcji edukacyjnej, która nie będzie straszyć, krytykować, wytykać błędów ani epatować drastycznymi obrazami, ale w niestandardowej, ciepłej, nieco zabawnej i pełnej troski konwencji przypomni o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Zadania agencji

Zadania agencjiStworzenie scenariusza, przygotowanie oraz przeprowadzenie ciekawej i atrakcyjnej akcji edukacyjno – świadomościowej, skierowanej do dzieci i ich rodziców, której motywem przewodnim będą podstawowe zasady bezpiecznego korzystanie ze schodów ruchomych i wind.

Narzędzia

Przez cały czas trwania eventu o podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania ze schodów ruchomych i wind przypominali mimowie. Ta formuła sprawdzała się doskonale. Zabawna, lekko przerysowana konwencja pokazu przyciągała uwagę i łatwo zapadała w pamięć. O zasadach bezpieczeństwa edukowaliśmy również za pomocą specjalnie w tym celu opracowanych kolorowanek. A ponieważ schody to nie plac zabaw, zaprosiliśmy dzieci do rotundy Manufaktury, gdzie czekały na nie stoiska animacyjne – tu mogły bawić się do woli.

Mali konstruktorzy, wykorzystując swoją kreatywność, przy użyciu kartonowych pudeł i przyborów plastycznych tworzyli niepowtarzalne windy. Chętni mogli również wykonać model schodów z masy solnej, zaprojektować kolaż z motywem urządzeń firmy Schindler lub wykonać zabawne, pamiątkowe zdjęcie w fotobudce – oczywiście z windą w tle. Nie zabrakło także uwielbianego przez dzieci malowania twarzy i balonowych kreacji. Motyw wind i schodów ruchomych obecny był także podczas przygotowanych konkursów i gier: układania puzzli na czas, zabaw z chustą animacyjną czy rodzinnego quizu w formie „Koła fortuny”.

Konwersja

Uczyliśmy bezpiecznego korzystania z wind i schodów ruchomych, proponując dobrą zabawę w miłej, rodzinnej atmosferze. Ponad 800 dzieci wzięło udział w konkursach i aktywnie korzystało ze wszystkich stanowisk animacyjnych. Nie wszyscy mogli nam poświęcić aż tyle czasu, ale z przygotowanych przez nas atrakcji skorzystało ponad 2.400 osób.